ginekologia plastyczna

Ginekologia plastyczna

Co to jest ginekologia plastyczna?

Ginekologia plastyczna to dział chirurgii estetycznej zajmujący się korekcją zewnętrznych narządów rozrodczych kobiety. Zabiegi ginekologii plastycznej dotyczyć więc będą warg sromowych mniejszych i większych, okolicy łechtaczki, cewki moczowej i ujścia pochwy.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi ginekologii plastycznej?

Z zakresu ginekologii plastycznej najczęściej korzystają kobiety, u których w wyniku porodu, urazu lub wraz z wiekiem widoczne są zmiany w obrębie okolic intymnych. Poród siłami natury może generować trwałe zmiany okolic intymnych w wyniku rozciągnięcia bądź rozerwania tkanki. Ginekologia plastyczna zajmuje się również korekcją blizn i zrostów powstałych po nacięciu krocza.

Trwałe zmiany sromu są też wynikiem upływającego czasu. Wraz z wiekiem skóra ulega procesom starzenia. Zmniejsza się ilość włókien kolagenowych odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności i napięcia skóry. Zmiany takie dotyczą skóry na całym ciele wliczając w to miejsca intymne.

Część pacjentek korzystających z zabiegów ginekologii estetycznej to kobiety zmagające się z problemami wynikającymi z wad wrodzonych. Przerost warg sromowych może powodować dyskomfort w wyniku otarć, stanów zapalnych i problemów z zachowaniem higieny. Podobnie zbyt małe wargi sromowe mogą być przyczyną zwiększonego narażenia na infekcje okolic intymnych i  podrażnienia.

Na chirurgię estetyczną okolic intymnych decydują się też kobiety, które chcą poprawić wygląd miejsc intymnych z powodów estetycznych lub  którym zmiany w obrębie sromu utrudniają czerpanie przyjemności z życia seksualnego.

Ginekologia plastyczna może stać się rozwiązaniem dla kobiet, u których występuje problem nietrzymania moczu.

W dobie internetu i środków masowego przekazu, rośnie świadomość pacjentów. Dzięki temu, wiele problemów, które wcześniej były tematami pomijanymi, obecnie coraz częściej może znaleźć rozwiązanie. Jest to powód stale rosnącego zapotrzebowania na zabiegi rekonstrukcyjne ginekologii estetycznej. Pacjentki zgłaszają się do lekarzy z różnymi problemami od blizn poporodowych, po deformację wewnętrznych lub zewnętrznych narządów intymnych. Specjaliści rozwiązując je, w znaczący sposób podnoszą komfort życia kobiet, zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki.

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki