https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-08_09-25-28-337463_1920x600.jpg

Osocze bogatopłytkowe

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to przełomowe odkrycie współczesnej medycyny. Jego wykorzystanie w zabiegach medycyny regeneracyjnej opiera się na idei wykorzystania naszych własnych komórek do leczenia i stymulacji naturalnego potencjału organizmu do samoodnowy. Osocze bogatopłytkowe to płyn, który uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Krew pobiera się tuż przed zabiegiem z żyły w zgięciu łokciowym, a następnie poddaje się ją odwirowaniu w celu usunięcia erytrocytów i leukocytów. Specjalna preparatyka krwi umożliwia otrzymanie osocza bogatego w płytki krwi. Otrzymane osocze bogatopłytkowe podaje się  za pomocą cieniutkiej igiełki w obszar ciała poddawany regeneracji.

Skąd wynika regeneracyjna siła osocza?

Specjalnie przeprowadzona preparatyka krwi pobranej od pacjenta pozwala na skoncentrowanie płytek krwi w osoczu. Obecność płytek krwi jest kluczowa dla skuteczności zabiegu, gdyż uwalniają one  substancje zwane czynnikami wzrostu. Molekuły te odpowiadają za pobudzanie komórek do podziałów i regeneracji. Czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste, które zaczynają się efektywnie dzielić i różnicować. Wzmacniają się i wytwarzają się nowe połączenie międzykomórkowe, pobudzane jest krążenie. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego umożliwia efektywną stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i macierzy międzykomórkowej, przez co śluzówka odbudowuje się, staje się elastyczna i nawilżona, a skóra odzyskuje świeży wygląd. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego zapewnia poprawę ukrwienia miejsc poddanych terapii, a tym samym  zwiększa percepcję bodźców.

Do jakich zabiegów stosuje się osocze bogatopłytkowe?

Nieuniknione procesy starzenia lub zabiegi w okolicy krocza mogą być przyczyna spowolnienia zachodzących w tkance procesów autoregeneracji i niewystarczającej odbudowy zniszczonego kolagenu. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego umożliwia efektywną stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i macierzy międzykomórkowej. Zabieg ten doskonale sprawdza się kiedy konieczna jest odbudowa tkanki, poprawa jej elastyczności i nawilżenia. 

W wyniku zabiegu skóra staje się bardziej ukrwiona. Prawidłowe ukrwienie to nie tylko gwarancja poprawy elastyczności i zapewnienie świeżego wyglądu ale także zwiększenie percepcji bodźców. Dlatego też zastosowanie osocza bogatopłytkowego sprawdzają się przy zabiegach mających na celu wzmożenie doznań seksualnych

Bardziej jędrne i pełniejsze wargi sromowe to pozytywny efekt estetyczny połączony z korzyściami zdrowotnymi. Zabieg rewitalizacji okolic intymnych ma działanie ochronnie  na narządy głębiej położone – odbudowanie śluzówki zwiększa odporność na podrażnienia i otarcia co w efekcie zapobiega częstym infekcjom.

Zabieg przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Przeciwwskazania:

  • zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi,
  • ciąża,
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Przygotowanie do zabiegu:

Jeżeli jest to możliwe, należy odstawić aspirynę na 7 dni przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki