Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Ginekologia plastyczna

Poprawa satysfakcji seksualnej / Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to przełomowe odkrycie współczesnej medycyny. Idea wykorzystania naszych własnych komórek do leczenia i stymulacji naturalnego potencjału organizmu do samoodnowy znalazła zastosowanie przy zabiegach regeneracyjnych. Ten typ zabiegów doskonale sprawdza się kiedy konieczna jest odbudowa tkanki, poprawa jej elastyczności i nawilżenia. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego zapewnia poprawę ukrwienia miejsc poddanych terapii, a tym samym  zwiększa percepcję bodźców. Dzieje się tak w wyniku zdolności płytek krwi do uwalniania czynników wzrostu. Molekuły te odpowiadają za pobudzanie komórek do podziałów i regeneracji. Czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste, które zaczynają się efektywnie dzielić i różnicować. Wzmacniają się i wytwarzają się nowe połączenie międzykomórkowe, pobudzane jest krążenie. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego umożliwia efektywną stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i macierzy międzykomórkowej, przez co śluzówka odbudowuje się, staje się elastyczna i nawilżona. Poza wzmożeniem doznań seksualnych zabieg rewitalizacji okolic intymnych ma również działanie ochronnie – odbudowanie śluzówki zwiększa odporność na podrażnienia i otarcia co w efekcie zapobiega częstym infekcjom.

Zabieg przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga specjalnego przygotowania. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z własnej krwi pacjenta, którą pobiera się tuż przed zabiegiem z żyły w zgięciu łokciowym. Pobraną krew poddaje się odwirowaniu w celu usunięcia erytrocytów i leukocytów. Specjalna preparatyka krwi umożliwia otrzymanie osocza bogatego w płytki krwi, które podaje się za pomocą cieniutkiej igiełki w obszar ciała poddawany regeneracji.

Przeciwwskazania:

  • Zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi.
  • Ciąża
  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Przygotowanie do zabiegu:

Należy odstawić aspirynę, (jeżeli jest to możliwe) na 7 dni przed zabiegiem aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki