Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Ginekologia plastyczna

Rewitalizacja warg sromowych i wejścia do pochwy / Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest we współczesnej medycynie do zabiegów regeneracyjnych, które wykorzystują naturalny potencjał organizmu do samoodnowy. Ten typ zabiegów doskonale sprawdza się przy rewitalizacji warg sromowych i pochwy. Nieuniknione procesy starzenia lub zabiegi w okolicy krocza mogą być przyczyna spowolnienia zachodzących w tkance procesów autoregeneracji i niewystarczającej odbudowy zniszczonego kolagenu. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego umożliwia efektywną stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i macierzy międzykomórkowej. Dzieje się tak w wyniku zdolności płytek krwi do uwalniania czynników wzrostu. Molekuły te odpowiadają za pobudzanie komórek do podziałów i regeneracji. Czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste, które zaczynają się efektywnie dzielić i różnicować. Wzmacniają się i wytwarzają się nowe połączenie międzykomórkowe, pobudzane jest krążenie. Tkanka odbudowuje się a okolice warg sromowych i wejścia do pochwy stają się elastyczne i nawilżone. W wyniku zabiegu skóra staje się bardziej ukrwiona, odzyskuje elastyczność i świeży wygląd. Bardziej jędrne i pełniejsze wargi sromowe  to nie tylko pozytywny efekt estetyczny, zabieg rewitalizacji okolic intymnych ma również działanie ochronnie na narządy głębiej położone, ograniczający zakażenia, podrażnienia i otarcia.

Zabieg przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga specjalnego przygotowania. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z własnej krwi pacjenta, którą pobiera się tuż przed zabiegiem z żyły w zgięciu łokciowym. Pobraną krew poddaje się odwirowaniu w celu usunięcia erytrocytów i leukocytów. Specjalna preparatyka krwi umożliwia otrzymanie osocza bogatego w płytki krwi, które podaje się za pomocą cieniutkiej igiełki w obszar ciała poddawany regeneracji.

Przeciwwskazania:

  • Zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi.
  • Ciąża
  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Przygotowanie do zabiegu:

Należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe) na 7 dni przed zabiegiem aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki