Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Ginekologia

Diagnostyka / Pakiet infekcyjny

Pakiet infekcyjny

Infekcje dróg rodnych kobiety mogą być często przyczyną niepłodności.

Infekcje w kanale szyjki macicy jak również pochwy mogą przyczynić się do problemów z zajściem w ciąże, poronień oraz porodów przedwczesnych. Niestety wiele z tych infekcji ma charakter nawracający. Choroby te są przenoszone drogą płciowa.

W kierunku, jakich drobnoustrojów należy wykonać badanie?:

 • Chlamydia trachomatis
 • Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium
 • Ureaplasma

Bakterie te są szczególnie niebezpieczne gdyż bytują w tkance gruczołowej jamy i szyjki macicy – ich przewlekłe stany zapalne wywołują przewlekłe stany zapalne miednicy mniejszej jednocześnie przyczyniając się do zrostów w obrębie miednicy,  co może w konsekwencji prowadzić do niedrożności jajowodów. A to jak wiemy jest jedna z przyczyn uniemożlwiająca zajście w ciążę naturalnie. Jeżeli pacjentka ma częste problemy z nawracającymi infekcjami dróg moczowych powinna wykonać badanie, gdyż często chlamydia oraz ureplasma są przyczyną zespołów cewkowo- pęcherzowych. Niestety infekcje te mają często charakter nawracających.  Zawsze wymagają leczenia dwojga partnerów

Jak przygotować się do badania?:

 • badania pobierane jest zawsze na wizycie lekarskiej
 • co najmniej 24 h po stosowanym leczeniu dopochwowym
 • co najmniej 24 h po zastosowaniu irygacji dopochwowej
 • badanie kontrolne  wykonujemy 14 dni po zakończonym leczeniu 
 • pobranie kontrolne może być wykonane przez położną 

Jaki jest czas oczekiwania na wynik?:

 • czas oczekiwana na wynik do 14 dni roboczych
 • po wyrażeniu zgody wyniki przesyłane są na podany przez pacjentkę adres      e-mailowy. 

 

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

 1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
 2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
 3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki