Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Medycyna estetyczna

Korekcja bruzd

Co to są bruzdy skórne?

W wyniku upływu czasu skóra traci jędrność i elastyczność. Z roku na rok zawiera coraz mniej kolagenu, zanika produkcja własna kwasu hialuronowego, zmienia się także ilość tkanki tłuszczowej w skórze twarzy. Wiotka skóra, pod wpływem siły grawitacji, zaczyna opadać przez co tworzą się trwałe zmiany w jej strukturze – bruzdy. Miejsce pojawienia się bruzd skórnych związane jest z pracą mięśni twarzy i mimiką. Najczęściej występują w linii od nosa do kącika ust (stąd nazwa nosowo-wargowe), na styku policzka i brody (bruzdy marionetkowe), w poprzek czoła lub pomiędzy brwiami oraz na dolnych powiekach (tzw. dolina łez). Zmiany tego typu zaczynają występować się już w okolicy 30 roku życia, a ich pojawieniu się sprzyja szybka utrata wagi. Tempo pogłębiania się zmian zależy przede wszystkim od genetyki, dbałości o skórę i stylu życia.

Jak koryguje się bruzdy skórne?

Należy pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry, gdyż bruzdy skórne szybciej pojawiają się u osób ze skórą suchą.  Aby spowolnić proces tworzenia się bruzd warto osłaniać skórę przed szkodliwym działaniem słońca lub środków drażniących. Mimo, że nie ma niezawodnych sposobów na zapobiegnięcie pojawienia bruzd  na twarzy, współczesna medycyna estetyczna daje nam możliwość efektywnego likwidowania już powstałych nierówności. Najefektywniejszą metodą korygowania bruzd skórnych jest ich wypełnienie. Dzięki temu możliwa jest prawie całkowita redukcja tych niedoskonałości skóry. Zabieg daje natychmiastowy efekt nawet przy bardzo głębokich bruzdach skórnych. Do likwidacji bruzd na twarzy wykorzystuje się preparaty głęboko nawilżające, inicjujące regenerację i odbudowę skóry w konsekwencji możliwe staje się odwrócenie procesu starzenia. 

  • Kwas hialuronowy
  • Sculptra
  • Osocze bogatopłytykowe – regeneris, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
  • Kolagen

 

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki