https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-04_13-44-33-244201_1920x600.jpg

Co to są bruzdy skórne?

W wyniku upływu czasu nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Z roku na rok skóra zawiera coraz mniej kolagenu, zanika produkcja własna kwasu hialuronowego, zmniejsza się także ilość tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. Wiotka skóra, pod wpływem siły grawitacji, zaczyna opadać, przez co tworzą się trwałe zmiany w jej strukturze – widoczne jako bruzdy. Miejsce pojawienia się bruzd skórnych związane jest z pracą mięśni twarzy i naszą mimiką. Bruzdy pojawiają się najczęściej w linii od nosa do kącika ust stąd nazwa bruzdy nosowo-wargowe, na styku policzka i brody (bruzdy marionetkowe), w poprzek czoła lub pomiędzy brwiami – lwia zmarszczka, wokół oczu – tzw. kurze łapki czy wokół ust – nazywane zmarszczkami palacza. Zmiany tego typu pojawiają się już w okolicy 30 roku życia. Pojawieniu się bruzd sprzyja szybka utrata wagi, suchość skóry, słońce. Szybkość pogłębiania się zmian zależy od genetyki, dbałości o skórę i stylu życia.

Jak koryguje się bruzdy skórne?

Należy pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry. Aby spowolnić proces tworzenia się bruzd warto osłaniać skórę przed szkodliwym działaniem słońca lub środków drażniących. Mimo, że nie ma niezawodnych sposobów na zapobiegnięcie pojawienia bruzd  na twarzy, współczesna medycyna estetyczna daje nam możliwość efektywnego likwidowania już powstałych nierówności. Najefektywniejszą metodą korygowania bruzd skórnych jest ich wypełnienie. Dzięki temu możliwa jest prawie całkowita redukcja tych niedoskonałości skóry. Zabieg daje natychmiastowy efekt nawet przy bardzo głębokich bruzdach skórnych. Do likwidacji bruzd na twarzy wykorzystuje się preparaty głęboko nawilżające, inicjujące regenerację i odbudowę skóry w konsekwencji możliwe staje się odwrócenie procesu starzenia. 

Jaką metodę korekcji bruzd wybrać?

Oferujemy kilka różnych zabiegów mających na celu redukcję bruzd skórnych. Zachęcamy do zapoznania się z ich opisem.

doktor Aleksandra Olejarska lekarz medycyny estetycznej rezydent chirurgii

Dr Aleksandra Olejarska

Lekarz medycyny estetycznej, Lekarz Rezydent Chirurgii

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki