Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Medycyna estetyczna

Korekcja zmarszczek

Dlaczego i jak powstają zmarszczki?

W okolicach 30. roku życia skóra zaczyna się starzeć i traci swoją elastyczność. Zmniejszenie jędrności, wiotczenie i utrata właściwego kolorytu wynika z osłabienia włókien elastyny i kolagenu. Składniki te odpowiadają za właściwe napięcie oraz obniżenie zawartości kwasu hialuronowego w skórze, którego zadaniem jest jej nawilżenie. Powstawanie i pogłębianie się zmarszczek mimicznych jest również związane z powtarzającymi się ruchami mięśni leżących pod skórą. To właśnie w wyniku napinania mięśni twarzy zmarszczki najczęściej pojawiają się w okolicy powieki dolnej, w kącikach oczu (tak zwane kurze łapki), wokół ust, na czole czy między brwiami.

Jak przywrócić skórze twarzy elastyczność?

Zabiegi medycyny estetycznej mające na celu korekcję zmarszczek skupiają się na odbudowie prawidłowej struktury skóry. Aby ta stała się ponownie elastyczna i jędrna niezbędne jest wypełnienie linii zmarszczek, nadanie objętości, a tym samym spłycenie lub całkowite wygładzenie nierówności. Celem zabiegów jest osiągnięcie długotrwałego efektu. Substancje stosowane przy wypełnieniu zmarszczek mają również na celu pobudzenie skóry do regeneracji i odbudowy włókien elastyny i kolagenu. Istnieje wiele preparatów przeznaczonych do wypełniania nierówności – na przykład kwas hialuronowy lub sam kolagen. Pobudzenie tkanek do odbudowy można osiągnąć również przez zastosowanie preparatu Sculptra lub osocza bogatopłytkowego.

Jedną z najnowszych metod stymulujących skórę do samoistnej regeneracji jest wykorzystanie lasera frakcyjnego. Jego zastosowanie pozwala na pobudzenie komórek i odbudowę włókien kolagenu.

Skuteczną, stosowaną od lat metodą korekcji zmarszczek jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, czyli botoxu. Jej działanie polega na rozluźnieniu mięśni twarzy, co dodatkowo zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.

Jaką metodę korekcji zmarszczek wybrać

W doborze odpowiedniej metody najlepiej poradzić się specjalisty, który oceni głębokość nierówności skóry i indywidualnie dobierze najbardziej efektywną metodę. Zachęcamy również do zapoznania się z krótkim opisem poszczególnych zabiegów.

  • Laser frakcyjny
  • Kwas hialuronowy
  • Botox
  • Sculptra
  • Osocze bogatopłytkowe  – regeneris, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
  • Mezoterapia – kwas hialuronowy
  • Kolagen

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki