Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Medycyna estetyczna

Korekcja zmarszczek / Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry każdego człowieka. Ma on postać elastycznego, przezroczystego żelu, którego stosowanie jest bezpieczne i daje bardzo naturalne efekty. Po wstrzyknięciu preparatu w linię zmarszczki lub w okolicę bruzdy wiąże on duże objętości wody, powodując zwiększenie objętości okolicy wykonania zabiegu, co daje efekt spłycenia lub całkowitego usunięcia nierówności. Ponadto preparat, który dociera do głębokich warstw skóry pobudza produkcje naturalnego kolagenu.

Kwas hialuronowy jest podawany za pomocą bardzo cienkiej igły. Aby zmniejszyć doznania bólowe podczas podawania wypełniacza, można znieczulić skórę za pomocą kremu lub znieczulenia przewodowego albo nasiękowego.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przyrosłych,
  • aktywny proces zapalny skóry (wirusowy lub bakteryjny, na przykład aktywna opryszczka),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • choroby metaboliczne(na przykład niewyrównana cukrzyca),
  • stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii.

Przygotowanie do zabiegu:

Należy odstawić aspirynę (jeżeli to możliwe) na 7 dni przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Palenie tytoniu powoduje szybsze rozkładanie kwasu hialuronowego, dlatego efekty u palaczy tytoniu utrzymują się krócej.

Rekonwalescencja:

Po zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej i solarium przez okres przynajmniej tygodnia, aby uniknąć przebarwień w miejscu iniekcji. Wskazane jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (krem z filtrem UV 50+). Należy unikać gorących kąpieli i sauny. W dniu zabiegu nie jest wskazane uprawianie sportów czy spożywanie napojów alkoholowych.

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki