Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Medycyna estetyczna

Korekcja zmarszczek / Laser frakcyjny

Laser frakcyjny

Po 25 roku życia skóra zaczyna się starzeć i traci swoją elastyczność. Zmniejszenie jędrności, wiotczenie i utrata właściwego kolorytu skóry wynika z osłabienia włókien elastyny i kolagenu, które odpowiadają za odpowiednie napięcie oraz nawilżenie skóry.

Użycie lasera frakcyjnego CO2 jest doskonałą decyzją, gdy celem zabiegu jest poprawa wyglądu skóry, jej odmłodzenie i spłycenie zmarszczek. Wygładzanie zmarszczek i ujędrnienie skóry przy pomocy lasera możliwe jest dzięki zdolności tkanek do regeneracji. Zastosowanie lasera ma na celu wytworzenie malutkich uszkodzeń w obrębie skóry lub naskórka i pobudzenie komórek do przebudowy. Regenerująca się tkanka stymulowana jest do produkcji kolagenu i elastyny. Mobilizacja fibroblastów skóry do produkcji kolagenu skutkuje poprawą elastyczności tkanki i korzystnie wpływa na jędrność, teksturę oraz odcień skóry. Efekt działania lasera jest szybko i trwale widoczny. Tworzenie się nowego kolagenu rozpoczyna się bezpośrednio po zastosowaniu lasera i trwa do 6 miesięcy po zabiegu, w tym czasie skóra ciągle poprawia swój wygląd. Regularne poddawanie skóry zabiegom laserowym może zapewnić jej piękny wygląd przez długi czas. Należy podkreślić, że zabiegi laserem frakcyjnym są przeznaczone nie tylko dla osób dojrzałych, ale także dla młodych, np. z bliznami potrądzikowymi lub przebarwieniami skóry. Mogą być również stosowane prewencyjnie w celu zapobiegnięcia starzeniu się skóry.

Zabiegi wykonywane są z wykorzystaniem innowacyjnego lasera CO2 Firmy DEKA wykorzystującego unikalną technologię Pulse Shape Design umożliwiającą pełną modulację kształtu impulsu. Wykorzystanie specjalnie dobranej końcówki zwiększa możliwości lasera i umożliwia tym samym zaspokojenie indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • aktywny proces zapalny skóry (wirusowy lub bakteryjny, na przykład aktywna opryszczka),
  • stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii,
  • przyjmowanie leków fotouczulających (tj. niektóre antybiotyki, preparaty zawierające nagietek, dziurawiec szałwię, wit. A) około 2 tygodni przed zabiegiem

Przygotowanie do zabiegu:

Do zabiegu nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie.

Zabieg jest bezbolesny, trwa około 30 minut i przeważnie przeprowadza się go po znieczuleniu skóry kremem EMLA (znieczulenie trwa 30-45 minut).

Rekonwalescencja:

Po zabiegu mogą wystąpić rumień, obrzęk, punktowe krwawienie utrzymujące się 5-7 dni po zabiegu. Jeżeli pojawią się niewielkie punktowe strupki nie należy ich zdrapywać.

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki