Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Medycyna estetyczna

Korekcja zmarszczek / Sculptra

Sculptra

Preparat Sculptra powstał z myślą o korygowaniu zagłębień skóry takich jak bruzdy, zmarszczki, fałdy, blizny, zagłębienia oraz ubytki tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy (lipoatrofia). Ma on za zadanie przywrócenie objętości tkanek, utraconej w procesie starzenia, oraz zwiększenie grubości skóry i tkanki podskórnej.

Sculptra nie jest działającym czasowo wypełniaczem ani też implantem. Jest to wyjątkowa substancja, której działanie polega na pobudzeniu tkanek twarzy pacjenta do produkcji własnego kolagenu, uzupełniając jego niedobory w skórze. Zapewnia to bardzo naturalnie wyglądający efekt.

Zabieg należy powtórzyć dwu- lub trzykrotnie w odstępach 6-cio tygodniowych. Po każdym zabiegu leczony obszar należy masować przez 5 minut, 5 razy dziennie, przez 15 dni. Efekty po zastosowaniu preparatu pojawiają się stopniowo, utrzymują się ponad 2 lata.

Głównym składnikiem preparatu Sculptra jest kwas polimlekowy, stosowany w medycynie od ponad 30 lat jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych. Nie wymaga wykonywania przed zabiegiem testów skórnych pod kątem ewentualnej alergii. Jest preparatem biokompatybilnym (tzn. nieszkodliwym dla ludzkiego organizmu) oraz biodegradowalnym (tzn. rozkładanym w ludzkim organizmie) dobrze tolerowanym przez pacjentów polimerem z rodziny kwasów alfahydroksylowych (kwasów owocowych).

Przeciwwskazania:

  • Zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi.
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych
  • Skłonność do powstawania blizn przerosłych i keloidów

Przygotowanie do zabiegu:

Należy odstawić aspirynę, (jeżeli jest to możliwe) na 7 dni przed zabiegiem aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia.

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki