https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-04_13-44-33-244201_1920x600.jpg

Dla kogo polecane jest modelowanie twarzy?

Z upływem lat maleje produkcja kwasu hialuronowego w skórze, zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, inaczej rozkłada się tkanka tłuszczowa. W wyniku tego z wiekiem skóra staje się cieńsza, mniej elastyczna, słabiej nawodniona – zaczyna opadać, zmieniając tym samym kształt i wyraz twarzy. Zmiany skóry związane z procesami starzenia są nieuniknione, współczesna medycyna estetyczna umożliwia nam jednak nie zgodzić się z upływającym czasem. Modelowanie twarzy pozwala na nowo uwypuklić i ujędrnić miejsce, które w wyniku procesów starzenia stało się bardziej wiotkie, straciło swą elastyczność i uległo zapadnięciu.

Zabiegi modelowania przeznaczone są głównie dla osób, którym dokuczają oznaki starzenia się skóry: opadające kąciki ust, opadanie policzków, asymetria twarzy. Należy zaznaczyć jednak, że konturowanie twarzy polecane jest nie tylko osobom chcącym poprawić stan swojej skóry lub przywrócić młodzieńczy owal twarzy, ale także tym, które są niezadowolone z kształtu swojej twarzy i chcą zmienić coś w swoim wyglądzie – odwrócić skutki starzenia oraz zapobiegać im. Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że modelowanie twarzy jest dostępne dla każdego bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Dziś bez użycia skalpela możliwe jest wygładzenie linii twarzy, uwypuklenie policzków, uwydatnienie kości policzkowych, wymodelowanie linii żuchwy, poprawa kształtu nosa, zredukowanie głębokich blizn i nierówności i skorygowanie konturu twarzy.  

Jak przeprowadza się zabieg modelowania twarzy?

Modelowanie twarzy to nadanie jej najbardziej pożądanego kształtu, poprawienie owalu i wygładzenie rysów. Medycyna estetyczna oferuje w tej dziedzinie najnowocześniejsze techniki pozwalające w nieinwazyjny sposób uzyskać długotrwałe, spektakularne efekty. Jedną z technik wykorzystywanych przy modelowaniu twarzy jest uzupełnienie utraconej objętości tkanki przez zastosowanie różnego rodzaju wypełniaczy. Korekcję kształtu twarzy można osiągnąć również przez zastosowanie nici liftingujących lub usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej. W zależności od potrzeb istnieje możliwość łącznia terapii i zastosowanie nici liftingujących równocześnie z wykorzystaniem wypełnienia lub toksyny botulinowej.

doktor Aleksandra Olejarska lekarz medycyny estetycznej rezydent chirurgii

Dr Aleksandra Olejarska

Lekarz medycyny estetycznej, Lekarz Rezydent Chirurgii

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki