Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Medycyna estetyczna

Modelowanie ust / Nici

unoszenie kącików ust

Z upływającym czasem można się nie zgadzać. Czymś normalnym i zrozumiałem jest chęć zachowania jędrnej skóry twarzy i jej młodszego wyglądu. Lifting twarzy w Zięba Clinic to zabieg bezoperacyjny z wykorzystaniem nici liftingujących. Nici liftingujące to biowchłanialne, bezpieczne nici PDO, które od dziesięcioleci stosowane są w kardiochirurgi. Ich działanie polega na stymulacji produkcji kolagenu, wygładzeniu i napięciu skóry. Zabieg idealnie nadaje się zarówno do modelowania i konturowania twarzy jak i szyi, biustu i pośladków. Stosuje się je także przy korekcie rozstępów, blizn oraz modelacji zwiotczałej skóry całego ciała. Nici można z powodzeniem stosować także w celu redukcji objętości, podając je w okolicach nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Zaletą nici jest możliwość łączenia terapii, można je stosować w połączeniu z zabiegami medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej.

Istnieją różne typy nici. Podczas konsultacji dobierane jest optymalne dla potrzeb pacjenta rozwiązanie, którego pozytywne efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu.

Rodzaje nici stosowanych Zięba Clinic:

 • Mono to nić pojedyncza, składająca się z pojedynczego włókna polidioskanonu. Wprowadzenie nici powoduje pobudzenie syntezy kolagenu oraz wygładzenie i napięcie skóry. Zalecana jest do stosowania przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych, wygładzania okolic szyi i dekoltu, do modelowania policzków oraz liftingu podbródka.
 • Single Screw to nić pojedyncza, składająca się z pojedynczego włókna polidioskanonu skręconego idealnie wokół igły. Wprowadzenie nici powoduje pobudzenie syntezy kolagenu oraz wygładzenie i napięcie skóry. Podobnie jak nić Mono stosowana jest przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych, wygładzania okolic szyi i dekoltu, do modelowania policzków oraz liftingu podbródka.
 • Twin to dwie skręcone ze sobą wokół własnej osi nici, które tworzą nierozłączną parę. Podwójne skręcenie daje grubszą i silniejszą nić, dzięki czemu efekt zabiegu jest silniejszy.
 • COG są stworzone do modelowania twarzy i ciała. Dają efekt głębokiego liftingu skóry dzięki zastosowaniu nici haczykowatej (3D). Nici COG składają się z pojedynczego włókna polidioskanonu z wyraźnymi nacięciami, działającymi jak haczyki. Po implantacji drobne nacięcia nici tworzące sieć haczyków otwierają się w jedną stronę, przez co są wstanie podnieść, podciągnąć i utrzymać w odpowiedniej pozycji opadające tkanki. Z powodu swojej budowy służą do zastosowań przy zaawansowanym liftingu. Ich haczykowata budowa pozwala na naturalne „podwieszanie tkanek” bez użycia sposobu mechanicznego. Dzięki grubym i głębokim haczykom, które zapewniają dużo większą zdolność podciągania przez co stały się najbardziej skutecznym narzędziem do korekcji i liftingu zwiotczałej skóry. Prostota podania nici AquLift COG stanowi najbezpieczniejszą metodę liftingu z wszystkich dostępnych na rynku nici haczykowych i stożkowych przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa i najmniej obciążającą pacjenta. Przy zastosowaniu około 10 nitek AquLift COG jesteśmy wstanie zliftingować całą twarz, a przy zastosowaniu technik łączonych wraz z innymi typami nici także wymodelować oraz zniwelować wszelkie zmarszczki. Nici AquLift COG nadają się również do zastosowania na całe ciało i modelowania np. pośladków, piersi, brzucha oraz liftingu np. ramion i ud
 • Combi - nici stosowane do modelowania konturu twarzy, korekcie podwójnego podbródka, oraz modelowaniu szyi, biustu i pośladków. Stanowi rozwiązanie problemów z opadającymi policzkami podbródkiem i linią żuchwy pozwalając na ich dowolną korekcję i modelowanie, a także na eliminację drobnych bruzd i zmarszczek.
 • PDO - Implantacja Nici PDO nie pozostawia żadnych blizn oraz nie potrzebuje ingerencji chirurgicznej. Po zabiegu nici są niewidoczne i niewyczuwalne dla pacjenta. Zabiegi z wykorzystaniem Nici PDO są bezpieczne i bezbolesne. Cechuje je wysoka skuteczność liftingu a dodatkowym plusem jest prostota zabiegu. Zabieg nićmi nie wymaga specjalnych przygotowań ani okresu rekonwalescencji.

Przeciwwskazania:

 • stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne, na przykład aktywna opryszczka),
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,

Przygotowanie do zabiegu:

Należy odstawić aspirynę, (jeżeli jest to możliwe) na 7 dni przed zabiegiem aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Po zabiegu mogą wystąpić przemijający ból, zaczerwienienie, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia.

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

 1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
 2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
 3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki