https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-04_13-44-33-244201_1920x600.jpg

Odmładzanie i rewitalizacja dłoni

Dłonie to nasza wizytówka – podajemy je na przywitanie, dotykiem okazujemy swoje uczucia, gesty pozwalają podkreślić naszą wypowiedz. Dłonie to też narzędzie naszej pracy stale narażone na działanie szkodliwych czynników środowiska. Skóra dłoni jest delikatna, przez co działanie słońca, chemikaliów lub kontakt z różnorodnymi powierzchniami mogą ją uszkadzać i powodować powstanie zmarszczek i przebarwień. Z biegiem czasu zmian na skórze dłoni nie da się usunąć za pomocą codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Medycyna estetyczna może zaproponować skuteczne i trwałe rozwiązania problemu zniszczonych dłoni.

Jak można przywrócić dłoniom młody i świeży wygląd?

Jedną z najskuteczniejszych metod rewitalizacji dłoni jest zastosowanie lasera frakcyjnego CO2, który dzięki swojemu działaniu, poza efektem odmładzającym, pozwala na usunięcie przebarwień, blizn. Tajemnica trwałego efektu zabiegów laserem  tkwi w zasadzie jego działania – sam laser nie zmienia struktury skóry a pobudza jedynie komórki do samoodbudowy, tkanka regeneruje się dając naturalny i długotrwały efekt. 

 Bardzo naturalne i szybkie rezultaty można uzyskać przy zastosowaniu kwasu hialuronowego, który jest jednym z budulców naszej skóry. Podskórne podanie odpowiednio dobranego preparatu na bazie kwasu hialuronowego odżywia skórę, ma działanie bardzo silnie nawilżające, regenerujące i zagęszczające zwiotczałą skórę. Preparat, który dociera do głębokich warstw skóry pobudza produkcję naturalnego kolagenu.

Wygląd dłoni to nie wszystko. Problemem nie raz staje się nadpotliwość dłoni, która może być uciążliwa w codziennym życiu. Wzmożona potliwość dłoni może prowadzić do maceracji skóry a także zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Wilgotne dłonie to najczęściej reakcja na stres, w skrajnych przypadkach nadpotliwość dłoni może  utrzymywać się przez cały czas. Często jest przyczyną zakłopotania i nerwowości szczególnie przy częstych kontaktach wymagających podania dłoni.  Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa blokuje gruczoły odpowiedzialne za pocenie się dłoni a tym samym zapobiega wydzielaniu się potu.

Zabig polega na wstrzyknięciu za pomocą małej igiełki niewielkiej ilości preparatu pod skórę w miejscu, w którym występuje nadpotliwość. Toksyna zaczyna działać po ok. 72 godzinach, natomiast pełny efekt zabiegu jest widoczny po 7-14 dniach i utrzymuje się przez ok. 6-9 miesięcy,

Zabieg nie jest zbytnio bolesny, ale dla komfortu pacjentów stosuje się najczęściej znieczulenie miejscowe kremem EMLA.

doktor Aleksandra Olejarska lekarz medycyny estetycznej rezydent chirurgii

Dr Aleksandra Olejarska

Lekarz medycyny estetycznej, Lekarz Rezydent Chirurgii

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki