Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Medycyna estetyczna

Odmładzanie i rewitalizacja dłoni / Botox

Botox

Wygląd dłoni to nie wszystko. Problemem nie raz staje się nadpotliwość dłoni, która może być uciążliwa w codziennym życiu. Wilgotne dłonie to najczęściej reakcja na stres, w skrajnych przypadkach nadpotliwość dłoni może utrzymywać się przez cały czas. Wzmożona potliwość dłoni może prowadzić do maceracji skóry a także zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Często jest przyczyną zakłopotania i nerwowości szczególnie przy częstych kontaktach wymagających podania dłoni. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa blokuje gruczoły odpowiedzialne za pocenie się dłoni a tym samym zapobiega wydzielaniu się potu. Możliwe jest to dzięki właściwościom botoxu.

Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą małej igiełki niewielkiej ilości preparatu pod skórę w miejscu, w którym występuje nadpotliwość. Toksyna zaczyna działać po ok. 72 godzinach, natomiast pełny efekt zabiegu jest widoczny po 7-14 dniach i utrzymuje się przez ok. 6-9 miesięcy.

Zabieg nie jest zbytnio bolesny, ale dla komfortu pacjentów stosuje się najczęściej znieczulenie miejscowe kremem EMLA.

Przeciwwskazania:

W dniu iniekcji nie należy planować lotu samolotem.

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • ciąża, okres laktacji,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków antykoagulacyjnych.

Przygotowanie do zabiegu:

Należy odstawić aspirynę (jeżeli to możliwe) na 7 dni przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i swędzenie, które najczęściej jednak nie przeszkadza pacjentom w powrocie do normalnej aktywności. Należy unikać gorących kąpieli i sauny. W dniu zabiegu nie jest wskazane uprawianie sportów czy spożywanie napojów alkoholowych.

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki