Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Medycyna estetyczna

Usuwanie blizn / Laser frakcyjny

Laser frakcyjny

Blizny tworzą się, gdy skaleczenie sięga do skóry właściwej i do dalszych warstw skóry, najczęściej powstają na skutek urazów lub po zabiegu operacyjnym. Ubytek zastąpiony jest przez tkankę łączną, która kolorem i swoją strukturą  może wyróżniać się na tle nieuszkodzonej skóry. Do usuwania blizn wykorzystuje się lasery, które w medycynie estetycznej mają szerokie zastosowanie przy poprawianiu wyglądu i elastyczności skóry, usuwani naczynek lub przebarwień. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych laserów jest laser  CO2. Może on być wyposażony  w głowice chirurgiczną i/lub frakcyjną. Głowica chirurgiczna służy do usuwania różnego rodzaju „narośli” na skórze, takich jak włókniaki, kurzajki, znamiona czy brodawki łojotokowe. Głowica frakcyjna jest natomiast stosowana do poprawy wyglądu i kondycji skóry oraz usuwania rozstępów i blizn. 

Laser CO2 z głowicą frakcyjną oddziałuje na niewielkie fragmenty skóry tworząc w niej mikroskopijne ranki. Celem takich zabiegów jest kontrolowane, minimalne uszkodzenie zbliznowaciałej skóry. Uszkodzone komórki zastępowane są nowymi prawidłowymi komórkami skóry. Laser stymuluje komórki w okolicy powstałego mikrouszkodzenia  rozprzestrzeniając tym samym proces regeneracji i odbudowy na większy obszar skóry. Pobudzone laserem fibroblasty wytwarzają kolagen, który jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za sprężystość i elastyczność skóry. Zabiegi laserem, powodując kontrolowane mikro-uszkodzenia skóry, doprowadzają także do zwiększenia aktywności białek szoku cieplnego, które są jednymi z najsilniejszych stymulatorów naprawy. Tkanka przebudowuje się, staje się gładsza, grubsza, sprężysta i bardziej napięta. Efekty zabiegu nie są natychmiastowe ponieważ proces przebudowy skóry trwa kilka tygodni. Terapia laserem frakcyjnym CO2 jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania rozstępów i blizn. Wyraźnie poprawia gęstość i kondycję skóry już po jednorazowym zabiegu.

Przy usuwaniu blizn dobrym rozwiązaniem jest również połączenie zabiegów laserem frakcyjnym z osoczem bogatopłytkowym.

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • aktywny proces zapalny skóry (wirusowy lub bakteryjny, na przykład aktywna opryszczka),
  • stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii,
  • przyjmowanie leków fotouczulających (tj. niektóre antybiotyki, preparaty zawierające nagietek, dziurawiec szałwię, wit. A) około 2 tygodni przed zabiegiem 

 

Przygotowanie do zabiegu:

Do zabiegu nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie.  

Zabieg jest bezbolesny, trwa około 30 minut i przeważnie przeprowadza się go po znieczuleniu skóry kremem EMLA (znieczulenie trwa 30-45 minut). 

 

Rekonwalescencja:

Po zabiegu mogą wystąpić rumień, obrzęk,  punktowe krwawienie utrzymujące się 5-7 dni po zabiegu. Jeżeli pojawią się niewielkie punktowe strupki nie należy ich zdrapywać. 

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki