https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-04_13-44-33-244201_1920x600.jpg

Usuwanie rozstępów

Dlaczego powstają rozstępy?

Rozstępy,  czyli równolegle ułożone pręgi na skórze, są zjawiskiem bardzo częstym. Najczęściej pojawiają się na skórze brzucha, ud, pośladków i piersi. Czerwone pasy  pojawiają się w wyniku szybkiego i mocnego rozciągania się skóry, które powoduje rozerwanie się części włókien kolagenowych.  

Na czym polega usuwanie rozstępów?

Terapie mające na celu usunięcie rozstępów polegają na zainicjowaniu procesów regeneracji skóry i odbudowy włókien kolagenowych. Obecnie najskuteczniejszą metodą walki z niechcianymi prążkami na skórze jest laser frakcyjny. Rozstępy zbudowane są ze zdegenerowanych włókien kolagenowych i elastynowych. Celem terapii jest uszkodzenie i zniszczenie tkanki budującej rozstęp i stymulacja fibroblastów skóry właściwej do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

Laser frakcyjny, który oddziałując na niewielkie fragmenty skóry pozostawia na niej mikroskopijne ranki tym samym stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu i rozpoczęcia procesów odbudowy i regeneracji. Prawidłowe włókna kolagenowe zastępują te zdegenerowane i uszkodzone. Podobnie dzieje się z naskórkiem pokrywającym rozstępy – stary uszkodzony naskórek jest niszczony, a w jego miejsce wytwarza się świeży i prawidłowy. Dzięki temu uzyskuje się znaczną poprawę wyglądu i zmniejszenie rozstępów.

Jak uzyskać najlepszy efekt leczenia?

Najlepsze efekty terapii usuwania rozstępów można uzyskać rozpoczynając leczenie w fazie zapalnej (rozstęp czerwony). Na tym etapie nie dochodzi jeszcze do przebudowy skóry i istnieje możliwość odbudowania niemalże prawidłowej struktury włókien kolagenowych. W terapii tych zmian niezwykle istotnym czynnikiem jest czas! Gdy rozstępy zbledną całkowite ich usunięcie może być niemożliwe, odpowiednio dobrana terapia może jednak pozwolić na znaczne zmniejszenie ich widoczności. Terapia laserem frakcyjnym CO2 jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania rozstępów i blizn. Gęstość i kondycja skóry wyraźnie poprawia się już po jednym zabiegu, jednak do osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów w jednomiesięcznych odstępach. Efekty zabiegu nie są natychmiastowe ponieważ proces przebudowy skóry trwa kilka tygodni. Przy usuwaniu rozleglejszych rozstępów warto rozważyć połączenie zabiegów laserem frakcyjnym z terapią osoczem bogatopłytkowym. Pobudzające działanie czynników wzrostu zawartych w osoczu bogatopłytkowym  wraz z stymulacją procesów samoregeneracji laserem frakcyjnym da maksymalny rezultat odbudowy prawidłowej struktury skóry.

doktor Aleksandra Olejarska lekarz medycyny estetycznej rezydent chirurgii

Dr Aleksandra Olejarska

Lekarz medycyny estetycznej, Lekarz Rezydent Chirurgii

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki