Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Medycyna estetyczna

Usuwanie rozstępów / Laser frakcyjny

Laser frakcyjny

Rozstępy, czyli równolegle ułożone pręgi na skórze, są zjawiskiem bardzo częstym. Najczęściej pojawiają się na skórze brzucha, ud, pośladków i piersi. Rozstępy pojawiają się w wyniku szybkiego i mocnego rozciągania się skóry, które powoduje rozerwanie się części włókien kolagenowych .    

Obecnie najskuteczniejszą metodą walki z niechcianymi prążkami na skórze jest laser frakcyjny. Rozstępy zbudowane są ze zdegenerowanych włókien kolagenowych i elastynowych. Celem terapii jest uszkodzenie i zniszczenie tkanki budującej rozstęp i stymulacja fibroblastów skóry właściwej do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efekt taki uzyskuje się dzięki działaniu lasera frakcyjnego, który oddziałując na niewielkie fragmenty skóry pozostawia na nie mikroskopijne ranki tym samym stymulując komórki skóry do produkcji kolagenu i rozpoczęcia procesów odbudowy i regeneracji. Prawidłowe włókna kolagenowe zastępują te zdegenerowane i uszkodzone. Podobnie dzieje się z naskórkiem pokrywającym rozstępy – stary uszkodzony naskórek jest niszczony, a w jego miejsce wytwarza się świeży i prawidłowy. Dzięki temu uzyskuje się znaczną poprawę wyglądu i zmniejszenie rozstępów. Najlepsze efekty terapii laserem  można uzyskać rozpoczynając leczenie w fazie zapalnej (rozstęp czerwony). Na tym etapie nie dochodzi jeszcze do przebudowy skóry i istnieje możliwość odbudowania niemalże prawidłowej struktury włókien kolagenowych. Gdy rozstępy zbledną możliwe jest przy użyciu lasera znaczne zmniejszenie ich widoczności. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów wykonuje się od 3 do 5 zabiegów w jednomiesięcznych odstępach.  Efekty zabiegu nie są natychmiastowe ponieważ proces przebudowy skóry trwa kilka tygodni. Terapia laserem frakcyjnym CO2 jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania rozstępów i blizn. Wyraźnie poprawia gęstość i kondycję skóry już po jednorazowym zabiegu.  Jego użycie wpływa dodatkowo pozytywnie na jędrność  i elastyczność skóry. Przy usuwaniu rozstępów dobrym rozwiązaniem jest również połączenie zabiegów laserem frakcyjnym z osoczem bogatopłytkowym. 

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • aktywny proces zapalny skóry (wirusowy lub bakteryjny, na przykład aktywna opryszczka),
  • stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii,
  • przyjmowanie leków fotouczulających (tj. niektóre antybiotyki, preparaty zawierające nagietek, dziurawiec szałwię, wit. A) około 2 tygodni przed zabiegiem

Przygotowanie do zabiegu:

Do zabiegu nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie.

Zabieg jest bezbolesny, trwa około 30 minut i przeważnie przeprowadza się go po znieczuleniu skóry kremem EMLA (znieczulenie trwa 30-45 minut).

 

Rekonwalescencja:

Po zabiegu mogą wystąpić rumień, obrzęk, punktowe krwawienie utrzymujące się 5-7 dni po zabiegu. Jeżeli pojawią się niewielkie punktowe strupki nie należy ich zdrapywać.

 

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki