https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-04_13-44-33-244201_1920x600.jpg

Usuwanie zmarszczek

Dlaczego powstają zmarszczki?

W okolicach 25. roku życia skóra zaczyna się starzeć i traci swoją elastyczność. Zmniejszenie jędrności, wiotczenie i utrata właściwego kolorytu skóry wynika z osłabienia włókien elastyny i kolagenu, które odpowiadają za odpowiednie napięcie oraz obniżenia zawartości kwasu hialuronowego w skórze, który odpowiada za jej nawilżenie. Powstawanie i pogłębianie się zmarszczek mimicznych jest również związane z powtarzającymi się ruchami mięśni leżących pod skórą. To właśnie w wyniku napinania mięśni twarzy, zmarszczki najczęściej pojawiają się w okolicy powieki dolnej, w kącikach oczu (tak zwane kurze łapki), wokół ust, w poprzek czoła czy między brwiami.

Jak przywrócić elastyczność skórze twarzy?

Zabiegi medycyny estetycznej mające na celu korekcję zmarszczek skupiają się na odbudowie prawidłowej struktury skóry.  Aby skóra stała się ponownie elastyczna i jędrna niezbędne jest stymulowanie odpowiednich warstw skóry, wypełnienie linii zmarszczki, nadanie skórze objętości a tym samym spłycenie lub całkowite wyrównanie nierówności i zapobieganie powstania nowych. Celem zabiegów jest osiągnięcie długotrwałego efektu dlatego substancje stosowane przy wypełnieniu zmarszczek mają również na celu pobudzenie skóry do regeneracji i odbudowy włókien elastyny i kolagenu. Istnieje wiele preparatów przeznaczonych do wypełniania zmarszczek i nierówności, wśród nich wymienić można preparaty do mezoterapii igłowej na bazie kwasu hialuronowego nieusieciowanego, kolagenu oraz kwas hialuronowy usieciowany. Pobudzenie tkanek do odbudowy można osiągnąć również przez zastosowanie preparatu Sculptra lub osocza bogatopłytkowego.

Jedną z najnowszych metod stymulujących skórę do samoistnej regeneracji jest wykorzystanie lasera frakcyjnego. Jego zastosowanie pozwala na pobudzenie komórek do regeneracji i odbudowy włókien kolagenu.

Skuteczną, stosowaną od lat metodą korekcji zmarszczek jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej (Botoxu). Jej działanie polega na rozluźnieniu mięśni twarzy, co dodatkowo zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.

Jaką metodę korekcji zmarszczek wybrać?

W doborze odpowiedniej metody korekcji zmarszczek najlepiej poradzić się specjalisty, który oceni głębokość nierówności skóry i indywidualnie dobierze najbardziej efektywną metodę. Zachęcamy również do zapoznania się z krótkim opisem poszczególnych zabiegów.

doktor Aleksandra Olejarska lekarz medycyny estetycznej rezydent chirurgii

Dr Aleksandra Olejarska

Lekarz medycyny estetycznej, Lekarz Rezydent Chirurgii

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki