Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Urologia

Niepłodność / Wazektomia a płodność...

Wazektomia a płodność...

Wazektomia jest to mikrochirurgiczny zabieg urologiczny polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodu lub nasieniowodów w celu przerwania ich ciągłości.  Bardzo często stosowana, jako najskuteczniejsza metoda antykoncepcji mężczyzn. Skutkiem wazektomii jest uniemożliwienie transportu plemników do nasienia. Tym samym nie maja one możliwości przedostania się do organizmu kobiety i zapłodnienia komórki jajowej.

Dlaczego o tym piszemy na stronie naszej kliniki?

Bardzo często pacjenci podejmują decyzję o wazektomii gdyż nie planują potomstwa lub mają już dzieci i zabieg traktują, jako pewną antykoncepcje.

Jednakże po latach sytuacja życiowa ulega zmianie i pragną mieć swoje potomstwo.

Pacjenci obawiają się, iż nie ma najmniejszych szans na posiadanie własnego potomstwa po zabiegu wazektomii.

Czy to możliwe, aby po zabiegu wazektomii starać się o potomstwo ?

Należy pamiętać, iż jest to możliwe poprzez wykonanie zabiegu rewazektomii lub pobrania komórek rozrodczych męskich ( plemników) bezpośrednio z jądra            ( biopsja jądra). Jednakże na to czy podczas zabiegu uda się pozyskać żywe formy plemników zdolnych do zapłodnienia komórki jajowej składa się wiele czynników. Dlatego bardzo istotna jest prawidłowa diagnostyka i kwalifikacja pacjenta do zabiegu.

W ZiębaClinic sztab specjalistów z zakresu urologii, andrologii i chirurgii przeprowadzi kompleksową diagnostykę oraz kwalifikacje pacjenta, który chciałby podjąć próbę posiadania własnego potomstwa po zabiegu wazektomii.

 

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki