Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
USG

Specjaliści

Dr n. med. Daria Dranka-Bojarowska

Dr n. med. Daria Dranka-Bojarowska

Specjalista chirurg, specjalista medycyny estetycznej

Dr n. med. Daria Dranka-Bojarowska

Specjalista chirurg, specjalista medycyny estetycznej

Dr n. med. Daria Dranka-Bojarowska jest specjalistą chirurgii ogólnej, specjalizującym się w chirurgii narządów jamy brzusznej oraz chirurgii laparoskopowej. Studia na wydziale lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej ukończyła w roku 2000, w roku 2009 uzyskała tytuł specjalisty chirurgii ogólnej, a w roku 2013 obroniła pracę doktorską, otrzymując tytuł naukowy - doktora nauk medycznych. Dodatkowo, w roku 2008, ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTME w Warszawie.

W Zięba Clinic wykonuje badania ultrasonograficzne gruczołu sutkowego, narządów jamy brzusznej i tarczycy, wykonując również biopsje pod kontrolą USG. Ponadto kwalifikuje pacjentów do badania endoskopowego (gastroskopii, kolonoskopii), oraz do zabiegów laparoskopowych, takich jak...

  • cholecystektomia laparoskopowa (wycięcie pęcherzyka żółciowego),
  • laparoskopia diagnostyczna – w celu oceny zaawansowania choroby nowotworowej oraz pobrania wycinków do badania histopatologicznego,
  • laparoskopowe usunięcie śledziony,
  • operacje naprawcze przepuklin rozworu przełykowego,
  • operacje naprawcze przepuklin brzusznych oraz pachwinowych – TEP, TAPP, IPOM,
  • laparoskopowe usunięcie nadnerczy.

Na co dzień pracuje w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego SP CSK w Katowicach. Jest osobą odpowiedzialną za rozwój chirurgii laparoskopowej w KChPP SP CSK SUM. Od wielu lat pracuje w Przyklinicznej Poradni Chirurgicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz członkiem Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Swoją wiedzę pogłębia biorąc aktywny udział w Polskich i zagranicznych kongresach i stażach. W swojej pracy zawodowej szczególnie zainteresowana jest chirurgią laparoskopową i małoinwazyjną, łącząc umiejętności w endoskopii, ultrasonografii oraz chirurgii.

Prywatnie łączy życie rodzinne z zainteresowaniem kinomatografią i podróżami. Ma męża Marcina i synka Igora.

Godziny przyjęć - czwartki od godz. 1500 do 2000

Dr n. med. Małgorzata Zięba

Dr n. med. Małgorzata Zięba

Specjalista endokrynolog, specjalista ginekolog-położnik , specjalista androlog

Dr n. med. Małgorzata Zięba

Specjalista endokrynolog, specjalista ginekolog-położnik , specjalista androlog

W 1992 roku ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej. W Klinice Ginekologii i Położnictwa w Katowicach zdobywała cenne doświadczenie w zakresie ginekologii i położnictwa.

W 1998 roku wraz z powstaniem Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej rozpoczęła swoją przygodę z endokrynologią. Wieloletnia praca w Klinice oraz w Przyklinicznej Poradni Endokrynologii Ginekologicznej ugruntowała zdobytą wiedzę teoretyczną. W trakcie pracy opiekowała się pacjentkami chorującymi na jadłowstręt psychiczny.

Przeprowadzone liczne badania nad zaburzeniami endokrynologicznymi w tym zespole opracowała i obroniła w pracy doktorskiej "Ocena wydolności prolaktynowej i gonadotropinowej przysadki mózgowej u kobiet z jadłowstrętem psychicznym". Ogromne doświadczenie w pracy zawodowej w zakresie ginekologii, endokrynologii, położnictwa, a także leczenia otyłości znakomicie pozwoliło zrozumieć problemy pacjentów, którzy nie znaleźli pomocy u wielu innych specjalistów.

Dr Zięba od wielu lat pomaga parom zmagającym się z problemem niepłodności. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE) oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

W życiu prywatnym dwie córki Monika i Majka. Właścicielka dwóch psów Albina i Flomara, kota Jankesa.

Lek. med. Ewa Wojciechowska

Lek. med. Ewa Wojciechowska

Neonatolog

Lek. med. Ewa Wojciechowska

Lek. med. Ewa Wojciechowska

Neonatolog

Godz. wt 10-14

Lek. Ewa Szlachta-Świątkowska

Lek. Ewa Szlachta-Świątkowska

Chirurg

Lek. Ewa Szlachta-Świątkowska

Lek. Ewa Szlachta-Świątkowska

Chirurg

Dr n. med. Aleksandra Król

Dr n. med. Aleksandra Król

Specjalista endokrynolog, specjalista chorób wewnętrznych

Dr n. med. Aleksandra Król

Specjalista endokrynolog, specjalista chorób wewnętrznych

W 1992 roku ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej. W latach 1992 - 2000 pracowała w Szpitalu Specjalistycznym w Bytomiu, gdzie uzyskała II stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych, zajmując się w szczególności zaburzeniami funkcji tarczycy u pacjentów z problemami kardiologicznymi. Zdobyte doświadczenie, jak również liczne szkolenia w kraju i za granicą pozwoliły na rozpoczęcie specjalizacji w zakresie endokrynologii w jednym z najlepszych ośrodków endokrynologicznych w Polsce, jakim jest Zakład Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej Centrum Onkologii.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania dr Król są nowoczesne metody leczenia nadczynności tarczycy, w tym terapia jodem radioaktywnym.

Prywatnie żona inżyniera-informatyka, mama studenta Łukasza i żywiołowej córeczki Kasi, miłośniczka klonów palmowych i muzyki dawnej.

Godziny przyjęć poniedz.14.30-17 , środa 16-19

Dr n. med. Dorota Frysz-Naglak

Dr n. med. Dorota Frysz-Naglak

Specjalista endokrynolog, specjalista chorób wewnętrznych

Dr n. med. Dorota Frysz-Naglak

Dr n. med. Dorota Frysz-Naglak

Specjalista endokrynolog, specjalista chorób wewnętrznych

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W latach 2000-2003 pracowała w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Farmakologii Klinicznej SP Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach, gdzie otrzymała tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych. Przez wiele lat starszy asystent Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala MSWiA w Katowicach. Tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii uzyskała pracując w Zakładzie Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Gliwicach. Posiada duże doświadczenie w wykonywaniu badań USG, w tym tarczycy (Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego). Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób tarczycy, przytarczyc, nadnerczy i układu podwzgórzowo-przysadkowego. Swoje zainteresowania endokrynologią pogłębia uczestnicząc w licznych konferencjach i kursach doskonalących.

Ewa Pakuła

Ewa Pakuła

Recepcja

Ewa Pakuła

Recepcja

Jak działamy w Zięba Clinic?

Pierwsza wizyta

Uzyskacie Państwo szczegółowe odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematyki leczenia niepłodności. Ustalimy również plan postępowania.

Diagnostyka

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różnorodne przyczyny. Niezbędna jest więc kompleksowa, indywidualnie dobrana diagnostyka niepłodności.

Leczenie

Po postawieniu diagnozy rozpoczynamy leczenie niepłodności. Stosujemy różnorodne, nowoczesne i sprawdzone metody.

Umów się na wizytę już dziś »

Zięba Clinic prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników Zięba Clinic oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w Zięba Clinic odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono "Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych"

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki