https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-04_13-44-33-244201_1920x600.jpg

Kwas hialuronowy

Co to jest kwas hialuronowy i dlaczego znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy to biopolimer występujący w każdym organizmie. Związek ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, jego zadaniem jest wiązanie wody. To właśnie obecność kwasu hialuronowego zapewnia skórze gładki wygląd i sprężystość. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, przez co staje się ona zwiotczała, tworzą się zmarszczki i bruzdy.

Przez to, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry każdego człowieka, jego zastosowanie przy zabiegach medycyny estetycznej jest zupełnie bezpieczne i daje bardzo naturalne efekty.  Ma on postać elastycznego, przezroczystego żelu, który wstrzykuje się w głąb skóry. Po wstrzyknięciu preparat wiąże duże objętości wody w rezultacie  nadaje kształt i objętość w miejscu podania.

Do jakich zabiegów wykorzystywany jest kwas hialuronowy?

Ze względu na zdolność wiązania wody, kwas hialuronowy znajduje zastosowanie jako doskonały wypełniacz przy usuwaniu zmarszczek i bruzd a także w zabiegach modelowania twarzy i ust.  Zastosowanie kwasu hialuronowego umożliwia precyzyjne modelowanie twarzy: nadanie kształtu i konturów, łagodne przywrócenie objętości brody czy policzków. Dzięki odpowiednio dopasowanym parametrom preparat perfekcyjnie integruje się z miejscem podania i zaspokaja indywidualne potrzeby estetyczne pacjenta.

Kwas hialuronowy to nie tylko wypełniacz. Ze względu na swoje właściwości jest to preparat głęboko i trwale nawilżający. Dociera do głębokich warstw skóry i pobudza produkcje naturalnego kolagenu w konsekwencji inicjuje regenerację skóry  i aktywnie niweluje oznaki starzenia.

Kwas hialuronowy podawany jest w głąb skóry pomocą bardzo cienkiej igły. Aby zmniejszyć doznania bólowe podczas zabiegu, można znieczulić skórę za pomocą kremu lub znieczulenia przewodowego albo nasiękowego.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • skłonność do powstawania blizn przyrosłych,
 • aktywny proces zapalny skóry (wirusowy lub bakteryjny, na przykład aktywna opryszczka),
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • choroby metaboliczne (na przykład niewyrównana cukrzyca),
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych i NLPZ,
 • stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Po zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej i solarium przez okres przynajmniej tygodnia, aby uniknąć przebarwień w miejscu iniekcji. Wskazane jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (krem z filtrem UV 50+). Należy unikać gorących kąpieli i sauny. W dniu zabiegu nie jest wskazane uprawianie sportów czy spożywanie napojów alkoholowych.

doktor Aleksandra Olejarska lekarz medycyny estetycznej rezydent chirurgii

Dr Aleksandra Olejarska

Lekarz medycyny estetycznej, Lekarz Rezydent Chirurgii

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

 1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
 2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
 3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki