https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-04_13-44-33-244201_1920x600.jpg

Nici liftingujące

Lifting twarzy w Zięba Clinic to zabieg bezoperacyjny z wykorzystaniem nici liftingujących.  Nici liftingujące to biowchłanialne, bezpieczne nici PDO, które od dziesięcioleci stosowane są w kardiochirurgi.  Ich działanie polega na stymulacji produkcji kolagenu, wygładzeniu i napięciu skóry.  Zabieg  idealnie nadaje się zarówno do modelowania i konturowania twarzy jak i szyi, biustu i pośladków. Stosuje się je także przy korekcie rozstępów, blizn oraz modelacji zwiotczałej skóry całego ciała. Nici można z powodzeniem stosować także w celu redukcji objętości, podając je w okolicach nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Zaletą nici jest możliwość stosowania ich równocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Istnieją różne typy nici. Podczas konsultacji dobierane jest optymalne dla potrzeb pacjenta rozwiązanie, którego pozytywne efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu.

Rodzaje nici  stosowanych Zięba Clinic:

 • Mono to nić pojedyncza, składająca się z pojedynczego włókna polidioskanonu. Wprowadzenie nici powoduje pobudzenie syntezy kolagenu oraz wygładzenie i napięcie skóry. Zalecana jest do stosowania przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych, wygładzania okolic szyi i dekoltu, do modelowania policzków oraz liftingu podbródka.
 • Single Screw to nić pojedyncza, składająca się z pojedynczego włókna polidioskanonu skręconego idealnie wokół igły. Wprowadzenie nici powoduje pobudzenie syntezy kolagenu oraz wygładzenie i napięcie skóry. Podobnie jak nić Mono stosowana jest przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych, wygładzania okolic szyi i dekoltu, do modelowania policzków oraz liftingu podbródka.
 • Twin to dwie skręcone ze sobą wokół własnej osi nici, które tworzą nierozłączną parę. Podwójne skręcenie daje grubszą i silniejszą nić, dzięki czemu efekt zabiegu jest silniejszy.
 • COG są stworzone do modelowania twarzy i ciała. Dają efekt głębokiego liftingu skóry dzięki zastosowaniu nici haczykowatej (3D). Nici COG składają się z pojedynczego włókna polidioskanonu z wyraźnymi nacięciami, działającymi jak haczyki. Po implantacji drobne nacięcia nici tworzące sieć haczyków otwierają się w jedną stronę, przez co są wstanie podnieść, podciągnąć i utrzymać w odpowiedniej pozycji opadające tkanki. Z powodu swojej budowy służą do zastosowań przy zaawansowanym liftingu. Ich haczykowata budowa pozwala na naturalne „podwieszanie tkanek” bez użycia sposobu mechanicznego. Dzięki grubym i głębokim haczykom, które zapewniają dużo większą zdolność podciągania przez co stały się najbardziej skutecznym narzędziem do korekcji i liftingu zwiotczałej skóry. Prostota podania nici AquLift COG stanowi najbezpieczniejszą metodę liftingu z wszystkich dostępnych na rynku nici haczykowych i stożkowych przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa i najmniej obciążającą pacjenta. Przy zastosowaniu około 10 nitek AquLift COG jesteśmy wstanie zliftingować całą twarz, a przy zastosowaniu technik łączonych wraz z innymi typami nici także wymodelować oraz zniwelować wszelkie zmarszczki. Nici AquLift COG nadają się również do zastosowania na całe ciało i modelowania np. pośladków, piersi, brzucha oraz liftingu np. ramion i ud
 • Combi-  nici stosowane do modelowania konturu twarzy, korekcie podwójnego podbródka, oraz modelowaniu szyi, biustu i pośladków. Stanowi rozwiązanie problemów z opadającymi policzkami podbródkiem i linią żuchwy pozwalając na ich dowolną korekcję i modelowanie, a także na eliminację drobnych bruzd i zmarszczek

Jakie są zalety nici PDO?

Implantacja Nici PDO nie pozostawia żadnych blizn oraz nie potrzebuje ingerencji chirurgicznej. Po zabiegu nici są niewidoczne i niewyczuwalne dla pacjenta. Zabiegi z wykorzystaniem Nici PDO są bezpieczne i bezbolesne. Cechuje je wysoka skuteczność liftingu a dodatkowym plusem jest prostota zabiegu. Zabieg nićmi nie wymaga specjalnych przygotowań ani okresu rekonwalescencji. 

Przeciwwskazania:

 • stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne, na przykład aktywna opryszczka),
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
 • ciąża, karmienie piersią,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • choroby autoimmunologiczne.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Po zabiegu mogą wystąpić przemijający ból, zaczerwienienie, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia.

doktor Aleksandra Olejarska lekarz medycyny estetycznej rezydent chirurgii

Dr Aleksandra Olejarska

Lekarz medycyny estetycznej, Lekarz Rezydent Chirurgii

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

 1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
 2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
 3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki