https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-04_13-44-33-244201_1920x600.jpg

Osocze bogatopłytkowe – regeneris, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Za tą tajemniczą i naukowo brzmiącą nazwą kryje się bardzo skuteczny preparat wykonywany w oparciu o płytki krwi pobrane od pacjenta. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z własnej krwi pacjenta, którą pobiera się tuż przed zabiegiem z żyły w zgięciu łokciowym. Pobraną krew poddaje się odwirowaniu w celu usunięcia erytrocytów i leukocytów. Specjalna preparatyka krwi umożliwia otrzymanie osocza bogatego w płytki krwi, które podaje się  za pomocą cieniutkiej igiełki w obszar ciała poddawany  regeneracji. Zabieg stymuluje komórki macierzyste i w konsekwencji produkcję kolagenu, o właściwościach regeneracyjnych. Czynniki wzrostu uwalniane przez aktywowane płytki krwi stymulują replikację komórkową, tworzenie naczyń, pobudzają metabolizm i różnicowanie komórkowe. W wyniku zabiegu skóra staje się bardziej ukrwiona, wygładzona, elastyczniejsza i przyjemniejsza w dotyku.  Zastosowanie osocza bogatopłytkowego daje natychmiastowe efekty wypełnienia, a dodatkowo w ciągu kolejnych tygodni od zabiegu regeneruje tkankę od wewnątrz.

Czy podanie osocza bogatopłytkowego jest bezpieczne?

Zabieg przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny.  Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z własnej krwi pacjenta przez co preparat ten jest w 100% biokompatybilny z naszym organizmem i zagrożenie wystąpienia alergii jest zerowe.

Niewątpliwą zaletą jest brak szczególnych przeciwwskazań, osocze bogatopłytkowe nie powoduje uczulenia na słońce i może być stosowane przez cały rok.

Zabieg jest prawie bezbolesny.

Przeciwwskazania:

  • zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi,
  • ciąża, laktacja,
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia.

doktor Aleksandra Olejarska lekarz medycyny estetycznej rezydent chirurgii

Dr Aleksandra Olejarska

Lekarz medycyny estetycznej, Lekarz Rezydent Chirurgii

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki