https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-04_13-44-33-244201_1920x600.jpg

Peelingi

Peelingi chemiczne

Peeling (od ang. słowa peel – złuszczać, zedrzeć) to nieinwazyjny zabieg lekarski powodujący poprawę stanu naskórka, a często także skóry właściwej poprzez usunięcie zlokalizowanych w ich obrębie defektów kosmetycznych oraz zmian chorobowych.

Peeling chemiczny to zabieg polegający na aplikacji na skórę okolicy poddawanej leczeniu różnych związków chemicznych, które powodują złuszczanie, a następnie regenerację naskórka (lub jednocześnie naskórka i skóry właściwej). Podczas zabiegu lekarz, po odpowiednim przygotowaniu skóry, nakłada na nią określony peeling, w zależności od wskazań do zabiegu. Po określonym czasie aplikacji peeling jest zmywany wodą lub neutralizowany przy użyciu specjalnej substancji.

Peeling medyczny zalecany jest w przypadku występowania zmian barwnikowych (melasma, piegi, przebarwienia pozapalne i posłoneczne), starzenia się skóry (zmarszczki, utrata jędrności), trądziku, trądziku różowatego, rozstępów, nadmiernego rogowacenia skóry.

Aby osiągnąć zamierzony efekt medyczny bądź estetyczny wskazane jest wykonanie serii peelingów (najczęściej 4 do 6 zabiegów). W zależności od zaleconego protokołu postępowania peeling wykonuje się co 2 do 4 tygodni.

Przeciwwskazania:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • alergie skórne,
 • zaburzenia odporności (np. aktywna opryszczka),
 • skłonność do powstawania keloidów,
 • choroby metaboliczne (np. niewyrównana cukrzyca),
 • choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce),
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
 • stan po krioterapii (do 6 miesięcy),
 • liczne teleangiektazje,
 • skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, otarcia),
 • ciężkie postacie trądzika (liczne krosty, torbiele ropne) – wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej,
 • doustna terapia pochodnymi wit. A – wymagana co najmniej 6 miesięczna przerwa, niektóre leki (np. Tetracykliny).

Przygotowanie do zabiegu:

Przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji, woskowania, używać preparatów z retinoidami i preparatów drażniących skórę. Mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić.

doktor Aleksandra Olejarska lekarz medycyny estetycznej rezydent chirurgii

Dr Aleksandra Olejarska

Lekarz medycyny estetycznej, Lekarz Rezydent Chirurgii

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

 1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
 2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
 3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki