https://www.ziebaclinic.pl/wp-content/uploads/2019/10/2018-06-04_13-44-33-244201_1920x600.jpg

Sculptra

Co to jest Sculptra?

Sculptra to preparat stworzony do korekcji zagłębień skóry takich jak bruzdy, zmarszczki, fałdy, blizny, zagłębienia. Doskonałe efekty daje zastosowanie go do uzupełniania ubytków tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy (lipoatrofia). Przywraca objętość tkanek, utraconą w procesie starzenia, oraz zwiększa grubości skóry i tkanki podskórnej.

Sculptra nie jest działającym czasowo wypełniaczem ani też implantem. Jest to wyjątkowa substancja, której działanie polega na pobudzeniu tkanek twarzy pacjenta do produkcji własnego kolagenu, uzupełniając jego niedobory w skórze. Zapewnia to bardzo naturalnie wyglądający efekt.

Głównym składnikiem preparatu Sculptra jest kwas polimlekowy. Kwas polimlekowy stosowany jest w medycynie od ponad 30 lat jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych. Jest to związek biokompatybilny (tzn. nieszkodliwym dla ludzkiego organizmu) oraz biodegradowalny (tzn. rozkładanym w ludzkim organizmie) Sculptra to preparat bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów, który nie wymaga wykonywania przed zabiegiem testów skórnych pod kątem ewentualnej alergii.

Jak stosuje się preparat Sculptra?

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu we wskazane miejsca w obrębie twarzy. Nakłucia, wykonywane są cienkimi igłami. Zabieg nie jest bolesny, ale dla komfortu pacjenta, lekarz może znieczulić twarz. Po zakończeniu aplikacji preparatu, lekarz masuje twarz w miejscach podania. Po zabiegu leczony obszar należy masować przez 5 minut, 5 razy dziennie, przez 15 dni.

W zależności od stopnia zaawansowania procesu starzenia, w celu osiągnięcia najlepszego efektu, zabieg należy powtórzyć dwu- lub trzykrotnie w odstępach 6-cio tygodniowych.

Działanie preparatu Sculptra opiera się na stymulacji procesu tworzenia kolagenu w skórze, dlatego też efekt zabiegu nie jest natychmiastowy. Skóra stopniowo odzyskuje elastyczność i pożądaną sprężystość, rezultat działania preparatu utrzymuje się ponad 2 lata.

Przeciwwskazania:

  • zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • skłonność do powstawania blizn przerosłych i keloidów.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia.

Daria Drańka-Bojarowska specjalista medycyny estetycznej chirurg

Dr n. med. Daria Drańka-Bojarowska

specjalista medycyny estetycznej, specjalista chirurg

Masz pytania? Zadzwoń.
32 202 36 35
Nasza klinika pracuje codziennie od 8:00 do 20:00. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązują nowe procedury! Prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących oraz o nie przychodzenie przed wyznaczoną godziną. Pacjenci będą wpuszczani do kliniki pojedynczo po kontroli stanu zdrowia i temperatury. Płatność realizowana jest jedynie kartą płatniczą.
Przepraszamy za utrudnienia!

Zięba Clinic
prowadzi Politykę Bezpieczeństwa ochrony danych osobowych, której treść została opracowana w oparciu o wytyczne zawarte w następujących aktach prawnych:

  1. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze zm.).
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)

Polityka obowiązuje wszystkich pracowników
Zięba Clinic
oraz dostawców i podmioty współpracujące, mających jakikolwiek kontakt z danymi osobowymi objętymi ochroną.

Przetwarzanie danych osobowych w
Zięba Clinic
odbywa się w wersji papierowej oraz za pomocą systemów informatycznych.

W ramach Polityki Bezpieczeństwa wdrożono „Instrukcje Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania Danych Osobowych”

Administratorem danych w Zięba Clinic jest dr Małgorzata Zięba – właściciel placówki